POMPY CIEPŁA – Oszczędność / Komfort/ Bezpieczeństwo/ Ekologia /Przyszłość

Pompa ciepła w domu to przede wszystkim oszczędność , pompy w naszej ofercie są w najlepszych klasach energetycznych , z drugiej strony komfort użytkowania w porównaniu do tradycyjnych pieców na opał są bezobsługowe i czyste w użytkowaniu . Brak popiołu ze spalania pozwala na utrzymanie kotłowni a co za tym często idzie domu znacznie łatwiej w czystości.

Eksploatacja pompy ciepła jest korzystna ze względu na możliwość ogrzewania domu i wody użytkowej przy niskim zużyciu energii. Koszty ogrzewania pompą ciepła są niższe niż w przypadku kotłów olejowych, pelletu , eko-groszku,  czy nawet ogrzewania gazem.

Bezpieczeństwo – Jako że do ogrzewania wody w układzie  nie używamy paliw stałych w związku z czym nie powstaje tak niebezpieczny dla życia i zdrowia dwutlenek węgla . Nie potrzebujemy też niebezpiecznego w przypadku wycieku gazu .

Jako że pompy ciepła uznawane są za ekologiczne są dofinansowywane przez państwo.

Mamy w tej chwili dwa programy .

Czyste powietrze 2023- na wymianę starego pieca na paliwo stałe – modernizacja domy , mieszkania , lokale z wyodrębnioną księgą wieczystą .

https://czystepowietrze.gov.pl/

Moje ciepło 2023 – Program skierowany do właścicieli nowo powstałych budynków na montaż ekologicznego źródła ogrzewania w tym przypadku pompy ciepła

https://mojecieplo.gov.pl/

Odpowiednio dobrane i zainstalowane urządzenie świetnie sprawdzi się jako źródło ogrzewania i ciepłej wody użytkowej . Przed doborem jednostki zawsze robimy darmowy audyt energetyczny budynku . Darmowy Audyt budynku .

KLIMATYZACJE – Komfort/ Bezpieczeństwo/Alternatywne źródło ciepła /Oszczędność/Dofinansowania

Klimatyzacja w domu to spore udogodnienie, zapewniające komfortową dla ludzkiego organizmu regulację temperatury oraz stały przepływ powietrza. Urządzenie to działa trochę jak lodówka, posiada bowiem dwa wymienniki ciepła, pomiędzy którymi krąży powietrze.

Klimatyzacja wykorzystywana jest  by wytworzyć i utrzymać odpowiednią temperaturę, wilgotność względną i czystość powietrza w przestrzeniach zamkniętych. Proces ten jest z reguły stosowany by utrzymać odpowiedni poziom komfortu osobistego.W części chłodzącej klimatyzatora, w parowniku następuje odparowanie czynnika chłodniczego przy wykorzystaniu zysków ciepła z pomieszczenia. Następnie czynnik chłodniczy w postaci pary przepływa do sprężarki, gdzie w wyniku sprężania wzrasta jego ciśnienie oraz temperatura od 60 do 100 oC.

Nowoczesne klimatyzatory w naszej ofercie wiodących producentów odpowiednio dobrane do państwa potrzeb i zamontowane przez wyspecjalizowaną kadrę  zapewnią państwu komfortowe i bezproblemowe użytkowanie na długie lata , Udzielamy pełnej gwarancji na montaż oraz jednostki . Nawet do 7 lat !!! .

Klimatyzacja z funkcją grzania !!! Dodanie funkcji grzania do klimatyzatora tworzy z niego nic innego jak pompę ciepła. Co za tym idzie jest to równie ekonomiczna forma ogrzewania pomieszczeń .

Klimatyzacja świetnie sprawdza się też w pomieszczeniach gdzie potrzebujemy pozbyć się wilgoci .

Klimatyzacja jako pompa ciepła – powietrze/powietrze również jest objęta dofinansowaniem

Program Czyste Powietrze 2023

https://czystepowietrze.gov.pl/

Możemy również odliczyć zakup i montaż takiej jednostki od podatku jako ulgę termomodernizacyjną

© Copyright 2023 - Travel Invest Group | Theme by OceanThemes